Logo

Úvodní strana » Zápis

Zápis k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2022 - 2023:

Tiskopisy ke stažení:

Ředitelka mateřské školy Pastelka stanovila následující kritéria pro přijímání dětí podle ustanovení § 165 odst.2 písm. b zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném i jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání v mateřské škole v případě, kdy počet žádostí k předškolnímu vzdělávání v daném roce překročí stanovenou kapacitu maximálního počtu dětí pro mateřskou školu.

Předškolní vzdělávání se poskytuje dětem ve věku od 3 let do začátku povinné školní docházky.

Zvýhodňující kritéria:

* Věk dítěte                                                   

* Trvalý pobyt Praha 17

* Individuální situace dítěte

Bez ohledu na posuzovaná kritéria bude přednostně v souladu s ustanovením § 34 odst. 4 školského zákona vždy přijato dítě rok před nástupem povinné školní docházky

Žadatelé , kteří jsou občany třetích zemí, jsou povinni doložit oprávnění k pobytu na území České republiky ve smyslu ustanovení § 20 odst.2písm.d) školského zákona.

Doporučujeme rodičům video s PhDr. Hermanem:

https://www.youtube.com/watch?v=9PkEB4m3Pv0

Doporučení pro rodiče nových dětí:

Usnadněte svým dětem nástup do kolektivu tím, že je v předstihu budete vést k samostatnosti při oblékání (umět si obléci a svléci kalhoty, tričko, obout bačkorky), naučte děti pít z hrnečku a skleničky (odložte dudlíky) a dodržovat hygienu (samostatně použít wc, umýt si ruce mýdlem, nepoužívat pleny). Nemusíte mít strach, se vším Vašim dětem pomůžeme. Samostatné děti mají šanci na příznivější start, napomoci tomu můžete především Vy - rodiče. Dopřejte svému dítěti čas na adaptaci, pokud je to možné, je vhodné zařídit, aby dítě první měsíc bylo ve školce pouze nezbytně dlouhou dobu, ideální je vyzvedávat po obědě. Počítejte s tím, že délka zvykání je zcela individuální. Adaptace u nás probíhá pozvolna s přihlédnutím k dané situaci. První dny s rodiči, postupně dítě zůstává samo na krátkou dobu, kterou prodlužujeme v závislosti na reakci jednotlivých dětí.

 

Děti do MŠ potřebují:

  • vhodné oblečení do třídy - nejlépe tepláky nebo legíny, tričko, volnou sukýnku apod.
  • náhradní oblečení - spodní prádlo, ponožky a punčocháče, tepláky, tričko 
  • oblečení na pobyt venku - dle počasí - teplákovou soupravu nebo starší pohodlné kalhoty, bundu, čepici (kšiltovku), obuv vhodnou i do písku, v zimě rukavice- nejlépe našité na tkanici- často se ztrácejí :-)
  • podepsané bačkorky, holínky, pláštěnku, pyžamo
  • toaletní potřeby ( 2 x ročně) - 1 x balení toaletního papíru, 2 x balení papírových kapesníků, 1 x papírové ubrousky na stolování, 1 x tekuté mýdlo nebo náhradní náplň